Organet e drejtësisë kanë nisur hetimet ndaj sekretarit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Eroll Salihu.

Indeksonline mëson se zyrtari i FFK-së dyshohet për keqpërdorim të detyrës zyrtare si dhe disa keqpërdorime në FFK dhe ndaj klubeve.

Kësisoj, Salihu dyshohet se ka lejuar transaksione të dyshimta financiare, lidhjen e kontratave me baze te dyshimtë, keqpërdorimin e mjeteve financiare, marrjen e vendimeve ne kundërshtim me ligjet e vendit dhe aktet e brendshme te FFK-së.

Salihu: Letra është ekzagjeruar, presim sugjerime nga UEFA – Epoka ...

Njeherit, nen hetim janë edhe disa pjesëtar te KE te FFK-se dhe disa kompani përfituese, klube dhe individ. /Indeksonline/

Artikulli paraprakLlapi e nisi ashtu siç pritej, mposhti Dukagjinin
Artikulli tjetërZyrtarisht edhe në Itali do të zbatohen 5 zëvendësime