Nuk i ka shkuar mirë përvoja e shkurtër te Inter për mbrojtësin Caner Erkin. Ai ishte i huazuar në ditët e fundit të afatit kalimtar veror nga Fenerbahce, por shumë shpejt gjërat ndyshuan dhe ai është huazuar te Besiktas.

Mirëpo, vet futbollisti 27-vjeçar ka deklaruar se faji është te klubi italian e sidomos te trajneri holandez.

“Unë erdha te Inter pas shumë e shumë tentimeve që bënë ata për mua sepse më kërkuan për dy vite dhe kishte ardhur koha që unë të transferohem atje. Më kërkojë Roberto Mancini, por pasi ai u largua erdhi Frank De Boer. Besoni që tri ditë apo katër ndoshta, nuk po më kujtohet mirë, nuk kam qenë as në trening dhe nuk e dija pse, më pas ata vendosën të më huazojnë te Besiktas ku ndihem shumë mirë. Unë besoj fuqishëm se De Boer nuk më deshti sepse jam turk dhe vi nga një mjedis i panjohur për të” tha Erkin që pavarësisht huazimit ai vështirë se do të luajë ndonjëherë për Interin.

 

 

Artikulli paraprakAfrim Tovërlani ende nuk është i kënaqur sa duhet me lojën
Artikulli tjetërLuis Suarez, ndaj Alaves ndeshja e 100-të me Barcelonën