Beppe Marotta shkarkon përfundimisht Christian Eriksenin.

Ai foli pak para fillimit të ndeshjes kampionale Verona-Inter për Sky Sport Italia, duke shtuar se danezi është zyrtarisht në shitje, përcjell Korneri.net

“Ne do të takohemi me trajnerin siç bëjnë të gjithë në fund të edicionit të parë dhe para fillimit së transferimit të dimrit, ku do të përshkruajmë një strategji dhe bazuar në atë, ne do të kërkojmë zgjidhjet më të mira” – tha Beppe Marotta dhe shtoi:

“Ju e dini cilët lojtarë janë të transferueshëm, ne do të përpiqemi t’i kënaqim ata. Ne do të fillojmë nga këtu, dhe përfundimisht do t’i zëvendësojmë ata. Eriksen? Me siguri ai është në këtë listë, siç tha gjithashtu Ausilio. Nuk është funksional për lojën tonë. Kjo nuk e zvogëlon profesionalizmin e tij, por ne duhet t’i japim atij mundësinë për të gjetur më shumë hapësirë ​​diku tjetër”, tha Marotta. /Korneri.net

Artikulli paraprakCamscreative Rating & Sites Like Camscreative On Topcamslist
Artikulli tjetërInter e mbyll vitin me fitore, për momentin lider