Po flitet dhe shkruhet shumë orët e fundit për rikthimin eventual të Christian Eriksen te Tottenham.

Trajneri Antonio Conte nuk po llogaritë në danezin të cilin gjithmonë e mban si zgjedhje të dytë apo të tretë, andaj një futbollist si ai, nuk mundet ta përballojë faktin se nuk luan nga fillimi, përcjell Korneri.net

Kjo ka shtyrë mediet evropiane që të shkruajnë për mundësinë e rikthimit të tij te Spurs, pasi edhe trajneri Jose Mournho, do ta mirëpret dhe me dëshirën më të madhe do ta kishte në skuadër, por paga e tij e lartë ka bërë që Tottenham të mos e kthej sërish në skuadër, kështu që mbeten të hapura opcionet (klubet) tjera për lojtarin. /Korneri.net

Artikulli paraprakHazard nuk ka ka gjasa të largohet nga Reali këtë verë
Artikulli tjetërLeon Dajaku bëhet me skuadër të re