Barcelona i mori paratë e Neymar plot 222 milionë euro, dhe tash ka hapur sezonin e blerjeve dhe atë në mënyrë agresive.
Derisa po e shqyrton punën me Dembele, Coutinho apo Dybala, ndërkohë vjen lajmi tjetër se bluagranët kërkojnë sërish përforcim nga Premier League, apo më saktë nga Tottenham shkruan Korneri.net.

Në shënjestër është mesfushori ofanziv Christian Eriksen i cili ka shkëlqyer në dy vitet e fundit te Spurs. Për 25-vjeçarin danez Barcelona ofron një shumë mjaftë të lartë deri në 60 milionë euro, mirëpo sigurisht se do të pritet një tjetër përgjigje negative nga zyrtarë londinezë, e që nuk do të thotë se me kaq do të përfundonte ky operacion. /Korneri.net

Artikulli paraprakKondogbia kërkon të shitet, mungoi në stërvitjen e fundit
Artikulli tjetërMilan transferon talentin 19-vjeçar portugez nga Benfica