Nuk është aspak fshehtësi që Jose Mourinho e dëshiron anëtarin e Tottenham Eric Dier në Old Trafford, dhe për talentin 21-vjeçar ka të gatshme 40 milionë funte, shkruan Korneri.net.
Mirëpo, sipas zyrtarëve të Spurs pavarësisht presionit që po e bënë Man.United për njërin nga lojtarët e së ardhmes te Tottenham dhe po ofron para të majme, nuk është askush te skuadra londineze i gatshëm që ta shet, dhe se çdo gjë do në të ardhmen do të sillet rreth tij dhe sulmuesit Harry Kane, që poashtu ka qene shënjestra e kahmotshme e Man.United, por tifozët e “djajë të kuq” nuk do ta pëlqejnë këtë lajm.
Këtë stinor Dier ka pasur 45 paraqitje duke shënuar 2 gola. /Korneri.net

Artikulli paraprakDe Rossi ka befasur të gjithë në Itali!
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Prishtina-Liria