Para pak ditëve mori fund epoka Silvio Berlusconi te Milan, duke u zyrtarizuar shitja e Milanit te aksionerët kinez, të cilët do të tentojnë krijimin e një ekipi që do të fitonte trofe sikurse Milani i dikurshëm që udhëhiqej pikërisht nga Berlusconi.

Në portalet italiane është duke qarkulluar një formacion i Milanit të Berlusconit, dhe ky formacion mund të jetë edhe më i miri në histori të Milanit.

Formacioni në fjalë është ky:

Artikulli paraprakLRF Prishtinë: Shtyhet java e 17-të
Artikulli tjetërMediat italiane: Ditët e fundit të Pioli te Inter, kinezët synojnë njërin nga këta dy trajnerë…