Vjen edhe zyrtarizimi nga FIFA, i dy emrave tjerë kosovar që do të kenë të drejtë loje për përfaqësuesen e Kosovës në futboll.

Edhe pse ata ishin në listën e dytë të përzgjedhësit Albert Bunjaki, tashmë është edhe zyrtare se Enis Alushi dhe Albert Bunjaku mund të veshin fanellëne  Kosovës për ndeshjet kualifikuese për botërorin 2018 që do të mbahet në Rusi.

Ky është lajm shumë i mirë pasi të dy janë futbollistë shumë cilësor dhe i duhet Kosovës për këto ndeshje.

Artikulli paraprakDështoi Caio, Lacroix drejtë rosonerëve
Artikulli tjetërShani Tarashaj te Eintracht Frankfurt në fomë huazimi