Pas kualifikimit në çerekfinale të Europa Leagues, trajneri i Manchester United, Jose Mourinho ka marrë një lajm shumë të keq nga Paul Pogba i cili në ndeshjen kundër Rostovit në minutën e 48’ pësoi një dëmtim dhe më pas la fushën e blertë.

Sipas mediave britanike, nuk bëhet fjalë për një lëndim aspak të lehtë, por United është në pritje pasi ende nuk është përcaktuar shkalla e dëmtimit të francezit.

Ditën e sotme do të kryhen ekzaminimet mjekësore për të kuptuar më qartë sa do të mungojë Pogba.

Artikulli paraprakDigitalb Kupa e Kosovës në futboll: Ja përballjet gjysmëfinale
Artikulli tjetërPique flet pak para shortit të Champions