Një gjest që sigurisht do të mund ta shtyjë trajnerin Vincenzo Montella të ndërmerr masa ndaj sulmuesit kolumbian Carlos Bacca. Pasi nuk luajti në ndeshjen Empoli-Milan për shkak të lëndimit, për çudi nuk udhëtoi së paku drejtë stadiumin Castellani, nëdrsa u pa në stadiumin Ramon Sanchez Pizuan për ta parë duelin e ish skuadrës së tij Sevilla kundër Valencias.

Bacca ishte lojtari kryesor në triumfin e fundit në Europa League i Sevillas, andaj ai u prit shumë mirë në Spanjë, mirëpo kjo nuk do t’i pëlqej aspak zyrtarëvbe të Milanos dhe trajnerit.

 

 

 

Artikulli paraprakThyhet rekordi nga viti 1985
Artikulli tjetërPritja e mbrëmjes! Ja pse fitoi Sevilla (Video)