E gjithë bota sportive është duke mbështetur klubin brazilian Chapecoense, klub i cili humbi gjithë skuadrën në tragjedinë ajrore.

Se fundmi skuadrat e famshme braziliane Gremio dhe Atletico kanë mbajtur një minut heshtje në përkujtim të futbollistëve të Chapenoensen që humbën jetën, dhe emocionet u rritën kur futbollistët dhe tifozët filluan të derdhin lot gjatë ceremonisë.

Shikojeni videon emocionuese:

Artikulli paraprakZyrtare: Fillon ndërrimi i parketit në “Pallatin e Rinisë”! Përkohësisht Sigal Prishtina do zhvillojë ndeshjet në këtë palestër [FOTO]
Artikulli tjetërNë Dragao u thyen plot rekorde