Nuk kishte rrugëdalje tjetër.

Emin Bajrami ka njoftuar para pak minutash se nuk është më pjesë e KF Minatori, dhe se vendimin e mori për shumë arsye të cilat i tregoi në shkrimin e mëposhtëm që e postoi në facebook.

Ju njoftoj se nga sot pas anulimit te kampionatit nga FFK, Nuk jam, ma trajner i KF Minatorit.FFK asht dasht te mendoj pak edhe per futbollistat dhe trajnerat qe pas pushimit dimeror dhe pas kohes se pandemis te gjith ne qe jetojm prej futbollit jemi pa kurfar te ardhurash qe 6 muaj.Asht dasht te mendohet sa familje jan ne gjendje te rand ekonomike.KF Minatorit i deshiroj shum suksese ne vazhdimesi.Me.respekt E.B

Artikulli paraprakFaruk Statovci: “FFK t’iu blej vitamina ekipeve elitare, që mos të humbin nga kamarijerat dhe furragjinjtë”
Artikulli tjetërMuriqi: Vendos Fenerbahce për të ardhmen, Kosova? Nëse duam diçka, e arrijmë