Unai Emery i tregoj edhe njëherë të gjithëve se është strategy i madh, njohës i madh i futbollit, dhe deshtëm apo jo ta pranojmë, i dha shkollë homologut të tij Arsene Wenger.

Mirëpo, as rastet dhe loja më e mirë nuk ishin të mjaftueshëm për fitoren e skuadrës së tij Paris SG ndaj Arsenal, pasi ndeshja u mbyll 1-1.

“Jam i kënaqur me lojën që e treguar lojtyarët e mi sepse ishte pikërisht ajo që unë kërkova. Patëm shtatë raste në ndeshje dhe e shënuan vetëm një gol. Ishim më të mirë se ata në çdo aspect të lojës, nuk u rrezikuam asnjëherë deri te goli i barazimit që erdhi nga gabimi ynë i parë. Me lojë po, por assesi nuk jam i kënqur me rezultatin final. Edhe pse huqi shumë raste unë kam besim të madh te Cavani, kurse në luajmë kështu do t’i fitojmë të gjitha ndeshjet e ardhshme” tha pas barazimit trajneri spanjoll Unai Emery.

 

Artikulli paraprakÇfarë pritje e tifozëve të Barcelonës bërë Celtic
Artikulli tjetërWenger: “Përfituam nga rënia në lojën e tyre”