Raportimet e fundit që vijnë në mediat italiane bëjnë të ditur se gjiganti francez Paris st. Germain e ka në krye të listës emrin e Massimiliano Allegrit, për ta zëvendësuar Unai Emery, shkruan “Korneri.net”.

Mësohet se PSG do ta largojë në fund të sezonit spanjollit nëse nuk arrin të ketë sukses në Champions League.Klubi nga kryeqyteti francez e ka fituar katër herë në pesë vitet e fundit titullin e kampionit, ndërsa në Evropë nuk ka treguar asnjë sukses edhe pse Qatar Sports Investments kanë investuar shumë./Korneri.net.

Artikulli paraprakJuventus, Napoli dhe Inter në garë për djalin e legjendës italiane
Artikulli tjetërHumbja e Milanit në vitin 2005 apo triumfi i United në vitin 1999? Mbrojtësi legjendat holandez zbuloi “dhimbjen” e madhe jetësore