Probleme në Real Madrid para ndeshjeve të rëndësishme.

Thibaut Courtois dhe Eder Militao kanë qenë jashtë rrethit të lojtarëve ku Carlo Ancelotti mund të llogarisë për një kohë të gjatë, të lënduar janë edhe Arda Güler dhe Dani Ceballos dhe dje, pesë ditë para El Clasico dhe mbrëmjen para ndeshjes kundër Champions League ndaj Braga, u lndua edhe Eduardo Camavinga, përcjell Korneri.net

Mesfushori 20-vjeçar i Realit e ka nisur, por edhe e ka përfunduar para kohe stërvitjen e skuadrës në Portugali, ku Reali do të luajë sonte në orën 21:00 kundër Bragës ndeshjen e xhiros së 3-të të Grupit C të Ligës së Kampionëve. Mediat spanjolle shkruajnë se ai është shoqëruar në dhomën e zhveshjes nga dy anëtarëve të ekipit mjekësor. Camavinga po mbahej për këmbën e djathtë.

Përfundoi stërvitjen para kohe edhe Aurelien Tchouameni, por në rastin e tij nuk ka panik për një lëndim të rëndë. Mbetet në pikëpyetje se kë do të përdorë trajneri i skuadrës nëse rezulton se lëndimi i Camavinga është i tillë që do t’i duhet të pushojë për pak kohë, por mesfushorët janë mjaftueshëm për rotacionin si për Bragën ashtu edhe për ndeshjen ndaj Barcelonës. Mes tyre është edhe Luka Modrić, për të cilin AS thotë se duhet të jetë titullar në testin e sontshëm kundër Bragës. /Korneri.net

Artikulli paraprakAta e quajnë mrekullinë braziliane “Messi i vogël”. PSG ofroi 50 milionë euro, por ai dëshiron Barçën
Artikulli tjetërEtrit Berisha hero i Empolit te Fiorentina, ai vlerësohet më shumë se lojtarët që shënuan