Nënkampioni vjeshtor i Vala Superligës së Kosovës në futboll Llapi, ka zyrtarizuar vetëm para pak qastësh futbollistin më përvojë në futbollin kosovar, Alban Mavriqi.

Mavriqi ish-anëtar i Hysit, Hajvalisë dhe Dritës rikthehet te Llapi pasi ishte pjesë e këtij ekipi edhe më herët, kurse këtë herë me skuadrën e trajnerit Tahir Batatina ka nënshkruajtur kontratë 6-muajshe, por me mundësi vazhdimi.

Artikulli paraprakZidane e pranon: Real Madrid është në gjendje kritike pas dy humbjeve radhazi, por…?
Artikulli tjetërRamadani e kompleton misionin, Kalinic arrinë marrëveshje me këtë skuadër kineze