Amerikani i njour i skuadrës pejane Lemarcus Reed, nuk është më pjesë e Pejës pasi karrierën ka vendosur ta vazhdoi në kampionatin rumun te skuadra Noul Tigru. Lajmin e kanë konfirmuar mediat rumune dhe vet klubi ku do të luajë Reed.

Gjatë ndeshjeve të FIBA Europe Cup, Reed pati shënuar 19 përkatësisht 18 pikë ndaj skuadrës së njohur rumune Cluj, derisa në Ballkan League Reed  ka pasur një mesatare prej   12.8 pikëve, 5.7 kërcime dhe 2.3 asistime për ndeshje.

Është një humbje e madhe për pejanët, por Reed ka vendosur kështu.

Artikulli paraprakJuan Bernat drejt largimit, por ku do të shkoj
Artikulli tjetërProbleme me gazrat, Gabriel Jesus “helmon” shokun e ekipit pas ndeshjes ndaj West Ham [VIDEO]