Nëse në Itali është Milan që po surprizon me aktivitetin e merkaos verore, në Kosovë është Drita ajo që nuk e ka ndërmend të ndalet së përforcuari, shkruan “Korneri.net”.

Pas zyrtarizimeve të Shabanit, Fazliut, Gërbeshit dhe rikthimit të Limanit në ekip, Drita sot ka zyrtarizuar edhe Kastriot Rexhën, i cili vetëm pak çaste më parë ka kryer me plotë suksese ekzaminimet mjekësore.

Rexha, fitues i Digitalb Kupës së Kosovës në futboll me Besën e Pejës, edhe pse ishte i lënduar kreu me sukses testet mjekësore në mënyrë profesionale në një nga klinikat e kryeqytetit, pasi zyrtarët e Dritës kërkuan siguri për shëndetin e futbollistit.

“Korneri.net” mëson se rezultatet e testeve mjekësore të Kastriot Rexhës do të dalin në ora 15:00.

Rexha, te ekipi i ri pritet të luajë rol të rëndësishëm,ndërsa me transferimin e tij skuadra e “kaltër” nga Gjilani tashmë ka komletuar edhe përforcimet në fazën ofanzive./Korneri.net.

Artikulli paraprakEkskluzive: Bujar Shabani te Drita, 5000 euro për Feronikelin
Artikulli tjetërTradhtia e Dani Alves-it që inatosi Guardiolën