Burime të “Korneri.net” brenda kampionit të ri të Vala Superligës Trepça ’89 bëjnë të ditur se zyrtarët e klubit e kanë ndërmend të transferojnë pesë futbollist, duke përforcuar skuadër për kualifikimet në Champions League, shkruan “Korneri.net”.

Edhe pse zyrtarisht ky burim i yni brenda Trepçës ’89 nuk ka dhënë emra për lojtarët që janë në shenjëstër nga klubi mitrovicas, por ka saktësuar se bëhet fjalë për një qendërmbrojtës, dy mbrojtës anësorë, një mesfushorë dhe një sulmues./Korneri.net.

Artikulli paraprakKampionati Botëror i Shkollave të Mesme në basketboll: 36 ekipe pjesëmarrëse, Kosova përfundon në 16-tshe….[FOTO]
Artikulli tjetërChelsea edhe zyrtarisht kampion në Premier League