Kompleksi “Lushta” në Mitrovicë është shumë afër përfundimit të punimeve të fushës së futbollit të madh, e cila për nga kualiteti do të jetë larg më e mira në Kosovë, pasi plotëson standartet e UEFA-s dhe FIFA-s, shkruan “Korneri.net”.

Pas një punë shumë të zellshme, fusha e futbollit të madh “Lushta” shumë shpejtë do të jetë e gatshme për aktivitete të shkollës dhe ngjarjeve tjera futbollistike, ku gjithçka do të jetë më e lehtë, pasi bari i vendosur në të është tërsisht natyral dhe i cilësisë shumë të lartë./Korneri.net.

Artikulli paraprakEdhe një shqiptar afër transferimit në kampionatin e Rusisë….
Artikulli tjetërKrisje tek Barcelona. Neymar ultimatum: O unë ose ky tek Barcelona