Sapo bëri bujë të madhe largimi i tij, aq më shumë do të bëjë skuadra e re.

Meriton Korenica u përshëndet nga FC Prishtina që ishte lamtumirë e mërzitshme për tifozët kaltër e bardhë, mirëpo ndoshta erdhi momenti përvsfida të reja, shkruan ekskluzivisht Korneri.net

Meritoni sipas burimeve tona, do të luaj për Ballkanin, pasi duket se presidenti Arsim Kabashi u bë “nërvoz” me rivalët e vet, kuptohet në apektin pozitiv dhe ia doli ta bind Korenicën që t’i bashkohet skuadrës nga Theranda. /Korneri.net

Artikulli paraprakMeriton Korenica largohet nga Prishtina
Artikulli tjetërUnanswered Questions Into Basket Muzzle Revealed