Ju njoftuam të martën rreth orës 20.15 minuta se tifozët e Drenicës, “Shqiponjat e Zeza”, janë frustruar me humbjen e thellë nga Prishtina 3-0 në kuadër të ndeshjes së parë gjysmëfinale në Digitalb Kupë.

Kemi postuar shkrimin që e kishin vënë në faqen zyrtare pikërisht tifozët e Drenicës, të cilët kërkuan të mblidheshin në shesin e qytetit për ta prit autobusin e klubit që vinte nga kryeqyteti pas asaj disfate që sipas tyre ka qenë e kurdusir, normalisht pa pasur asnjë fakt rreth kësaj, shkruan ekskluzivisht Korneri.net

Dhe, me tu kthyer skuadra në Skenderaj, ku së bashku me ta ishte edhe trajneri Gani Sejdiu, një numër jo i vogël shikuesish të revoltuar me humbjen deshtën ta sulmojnë trajnerin, mirëpo shumë shpejtë reaguan futbollistët dhe policia vendore që largoi tifozët. Për fat të mirë tifozët siç mëson Korneri.net, nuk arritën t’i afroheshin Sejdiut i cili më së paku ka pasur faj në këtë humbje duke e ditur se Drenica shumë vonë ka nis stërvitjet, për dallim me disa klube tjera që fshehurazi kanë ushtruar edhe gjatë kohës kur IKSHPK-ja, nuk kishte dhënë dritën e gjelbër për ushtrime kolektive.

Gjithashtu redaksia jonë mësoi se tash e tutje edhe gjatë seancave stërvitore duhet të ketë njësi të policisë në mënyrë që të shkojnë si duhet përgatitjet dhe të gjithë të ndihen të sigurtë, pasi paknaqësia e tifozëve drenicakë është edhe për lojtarët. /Korneri.net

Artikulli paraprakEroll Salihu po mbledh nënshkrime për ta zënë vendin e Agim Ademit
Artikulli tjetërMuller: Messi apo CR7? Jo faleminderit, zgjedh Lewandowskin!