MANCHESTER, ENGLAND - NOVEMBER 27: Manager Jose Mourinho of Manchester United and Manager Slaven Bilic of West Ham United watch from the touchline during the Premier League match between Manchester United and West Ham United at Old Trafford on November 27, 2016 in Manchester, England. (Photo by Matthew Peters/Man Utd via Getty Images)

Sipas disa burimeve të “Korneri.net” brenda Federatës së Futbollit të Kosovës, FFK tentoi të futet në negociata me trajnerin kroat, Slaven Bilic, i cili së fundmi u largua nga skuadra e Premier League, shkruan “Korneri.net”.

Bilic ka drejtuar skuadra si Hajduk Split, Lokomotiva e Moskës dhe Besiktas, por edhe kombëtaren kroate.

Gjithmonë sipas burimit të “Korneri.ne” Bilic ka refuzuar, sepse duket se po pret për ndonjë ofertë më të mirë dhe sidomos me pagë më të lartë. Atij i pëlqen puna e përditshme me lojtarët, që do të thotë se alternativa më e mirë për të do të ishte një klub./Korneri.net.

Artikulli paraprakNuk ka rezultate te pritura, por Milan synon “mbretërinë” edhe në merkaton dimërore
Artikulli tjetër“Bomba” nga Spanja: Real Madrid e fton Adriano Gallianin për….