Trajneri i përfaqësuesen së Kosovës, Albert Bunjaku, sot ka pubilkuar listën e të ftuarëve për ndeshjet e radhës ndaj Kroacisë dhe Ukrainës.

Në listën e publikuar bie në sy emri i supertalentit të skuadrës holandeze Herennven, Arbër Zenelit, dhe emri i portierit boshnjak, Adis Nurkoviç, i cili bëhet lojtari i parë i nacionalitetit jo – shqiptarë që do të mbrojë ngjyrat e Kosovës, si dhe portieri i Trepces 89′, Bledar Hajdini dhe Labinot Kabashi e Ardian Smajli.

Kosova do të ndeshet me Kroacinë me 6 tetor në “Loro Boriçi” të Shkodrës, kurse vetëm tre ditë më vonë do të mas forcat me Ukrainën e Andry Schevchenko.

Sa i përket këtyre dy ndeshjeve trajneri i Kosovës, Albert Bunjaki u shpreh optimist për rezultate pozitive edhe pse e pranoi që ndeshja ndaj Kroacisë do të jetë tepër e vështirë kur dihet kualiteti i skuadrës kroate.

Lista e të ftuarëve nga Bunjaki është si vijon:

Artikulli paraprakNiang, mes dy zjarreve: Të zgjedhë Francën ku është lindur, apo Senegalin e origjinës
Artikulli tjetërBunjaki “surprizon” me Trepçën 89′ dhe Barcelonën [FOTO]