Edhe një lajm ekskluziv po u sjellim lexuesve tanë sa i përket transferimeve në futbollit kosovar. Feronikeli ka transferuar mesfushorit e Besës së Pejës, Albert Dabiqaj i cili do të jetë zëvenfësuesi i të larguarit Shabani, shkruan Korneri.net.

Dabiqaj ishte prezent në stërvitjen e cila nisi më herët në Drenas, dhe pas pak klubi do ta bëjë publik emrin dhe prezantimin e tij së bashku me trajnerin Gani Sejdiu.
Sipas informacioneve tona të sigurta, Dabiqaj ka qenë i kërkuiar edhe nga Skënderbeu, Prishtina dhe Drita, por Feronikeli e bindin atë që në nënshkruaj kotratë 1-vjeçare. /Korneri.net

Artikulli paraprakMbrojtësit më të shtrenjtë në të gjitha kohërat! Prinë Walker, Mustafi renditet në vendin e katërt
Artikulli tjetërZyrtare: Feronikeli prezanton Sejdiun dhe katër përforcimet bombastike [FOTO]