Është hedhur shorti për raundin e katërt të EFL Cup, ku do të kemi derbin e madh ndërmjet Manchester Cityt dhe Unitedit.

Ndeshje tjetër mjaft interesante do të jetë edhe ajo ndërmjet Liverpoolit dhe Tottenhamit.

Këto janë çiftet tjera:

Man. City – Man. United

Arsenal – Reading

West Ham – Chelsea

Liverpool – Tottenham

Bristol – Hull City

Leeds – Norwich

Newcastle – Preston

Southampton – Sunderland

Artikulli paraprakJa çfarë goli pranoi Etrit Berisha në fund të ndeshjës [VIDEO]
Artikulli tjetërSarri: Kërkoj nga presidenti të reagojë ashpër në Federatë sepse na “sakatuan” gjyqtarët