Liverpool shënoi fitore të pritur nërrethin e parë të EFL Cup duke mposhtur në udhëtim Burton Albion 0-5, me golat Stuuridge dy herë, Origi, Firmino dhe një autogol i Naylor, duke e harruar për pak kohë disfatën e para pak ditëve nga Burnley.

Tutje ka kaluar edhe Chelsea që fitoi 4-2 në shtëpi ndaj Briston Rovers që la përshtypje shumë të mirë. Michy Batshuay i cili po kalon formë të mirë i shënoi dy gola për londinezët ndërsa një tjetër Victor Moses, ndërsa për mysafirët eralizuan Hrtley, Harrison.

Everton kaloj tutje pas fitores ndaj Yeovil Town 4-0, ndërsa befasia e deritanishme në Premier League, Hull City realizoi tjetër fitore në udhëtim te Exester City 1-3.

chelsea

Artikulli paraprakRoma eliminohet, gjyqtarët e kryen punën
Artikulli tjetërEdhe një përforcim për Llapin