Jack Wilshire është gjithnjë e më larg Arsenalit,  pasi edhe vet trajneri francez Arsene Wenger ia ka hapur derën që ai të largohet. Shtypi anglez shkruan se 24-vjeçari për shkak të këndimeve të shpeshta mund të gjejë ndonjë skuadër ku mund të luajë pasi te Arsenali nuk ka vend.

Pasi Wenger e liron lojtarin që të huazohet, është shumë e mundur që ai të përfundojë në Serie A, dhe te skuadra e kryeqytetit Roma. Kanë mbetur edhe pak kohë deri në përfundim të afatit kalimtar veror, dhe Wilshere shumë lehtë mund ta sheh vetëm në Itali atë që e bëri me shumë dëshirë Joe Hart që nëshkrojë me Torinon.

 

Artikulli paraprakFoto që dëshmon blerjet e dështuara në Angli
Artikulli tjetërI ranë pishman, e duan sërish!