Pasi luajtën së bashku në Arsenal, të dy e gjejnë veten në klubin italian, ish-kampioni francez pritet në Como për të shpallur vendimin në ditët në vijim.

Pasi kanë qenë në Arsenal, Cesc Fabregas dhe Tierry Hery do të jenë gjithashtu “shokët e skuadrës” në Como. Klubi i vëllezërve Hartono, i cili para disa vitesh ishte  në Serie D, merr gjithnjë e më shumë konotacione ndërkombëtare dhe pas mesfushorit spanjoll, i cili do të jetë protagonist në fushë por edhe jashtë si aksioneri i ri i klubit, gjithashtu e sjell në skuadër edhe ish-sulmuesi francez, gjithashtu në proces aksioner të klubit, përcjell Korneri.net

Siç raporton Sky Sport, Henry do të kishte vendosur të merrte të njëjtën rrugë si ish-partneri i tij dhe do të pritej që në Como të shpallte synimin e tij për të blerë aksione në klub në ditët në vijim. 24 vjet pas mbërritjes së tij në Torino për të veshur fanellën e Juventusit, francezi do të fillojë një aventurë të re në Itali dhe së shpejti ne mund ta shohim atë në tribunat e Sinigaglia.

Yjet e futbollit ndërkombëtar që mbërrijnë në Como (edhe ish-Chelsea Dennis Wise që luan rolin e CEO), projekti i familjes Hartono, padyshim më i pasuri në futbollin italian, po bëhet gjithnjë e më interesant dhe tifozët e klubit të vogël ëndërrojnë rikthimin në Serie A. /Korneri.net

Artikulli paraprakMilan pas  Pape Matar Sarr, gjithmonë në shqyrtim të Douglas Luiz
Artikulli tjetërBasketbollistja amerikane dënohet me 9 vite, në burgun e Rusisë