Edhe një njoftim zyrtar nga vet lojtari.

Portieri Bledar Hajdini, nga dita e hënë është lojtar i lirë dhe i gatshëm për negociata. Ai ka bërë të ditur se ka kaluar problemet shëndetësore që kishte më herët, është përgatitur tash e një kohë të gjatë, dhe është afër të transferohet te një skuadër tjetër pas aventurës së tij te Trepça’89, shkruan Korneri.net

Ky është njoftimi i tij në facebook:

Pershendetje te gjitheve,

Permes ketij shkrimi dua te i’u informoj qe nga sot jam lojtar i lire sepse deri sot kam pasur probleme me dokumente te cilat permes FFK-se i kam rregulluar. Por e mira e gjithe kesaj eshte se gjate gjithe kohes jam pergaditur dhe stervitur qe te rikthehem ne nivelet sa me te larta ku edhe kam qene. Shume shpejt do te njoftoheni per ekipin tim te ri sepse jam ne bisedime me disa skuadra.

Artikulli paraprakTri klube të mëdha pas mesfushorit francez Guendouzi
Artikulli tjetërLajmi më i freskët për Vedat Muriqin