Edhe pse java e parë përfundoi në Vala Superligën e Kosovës në futboll, përderisa ende nuk është mbyll dritarja e transferimeve edhe në futbollin kosovar, këtë po e shfrytëzon Llapi që e humbi betejen e parë sezonale nga Prishtina 3-1.

Skuadra llapjane ka arritir marrëveshje me sulmuesin e Renovas, Valon Zeiqi shkruan “Korneri.net”.

Me ardhjen e këtij lojtari, duket se po kompletohet edhe më shumë reparti ofanziv pasi aty janë edhe Berat Hyseni dhe Florim Bërbatovci.

 

 

Artikulli paraprakEFL Cup: Liverpool dhe Chelsea kalojnë tutje
Artikulli tjetërRaikkonen gati për Belgjikën: E bukur dhe e shpejtë!