Manchester United shënoi fitore ndaj Newcastle United 3-1.

Ishin djajtë kuq ata që luajtën dukshëm më mirë dhe fitorja nuk ka mundur të mungonte në asnjë moment, shkruan Korneri.net

I pari shënoi Marcus Rashford që kaloi skuadrën e Olle Gunnar Solskjaer në avantazh në minutën 39, por vetëm gjashtë minuta më vonë mysafirët barazuan rezultatin me Saint-Maximin, ndërsa më pas dy golat e tjerë u shënuan nga Daniel James dhe Bruno Fernandes nga penalltia.

Me këtë sukses Manchester united ngjitet në vendin e 2 në kuotën e 49 pikëve, -10 nga kampioni i ardhshëm Manchster City. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here