Çmimi i tij është i lartë, por kinezët janë zotuar se do të investojnë.

Kun Aguero është bërë temë kryesore në mediat britanike ditëve të fundit pasi konsiderohet si lojtari i tepërt te Pep Guardiola i cili prej se e ushtron zehen e trajnerit, ka larguar lehtë shumë lojtarë të njohur në botë në klubet e tij të mëparshme, Barcelona dhe Bayern Munchen.

Aguero pritet që të largohet nga “citizens” ndërsa gjasat për ta pasur në ekip i kanë pak në Evropë.

Mirëpo, edhe Milan është future në garë për shërbimet e tij, pavarësisht çmimit të tij të lartë dhe pagës, por pronarët e rinjë kinez të rosonerëve janë shumë serioz në këtë drejtim pasi deri më tani janë të kënaqur me atë që po shohin, dhe investimet e mëdha duhet të nisin që nga janari, thuhet nga lajmet brenda klubit italian.

 

Artikulli paraprakMediat italiane vazhdojnë ta “dërgojnë në qiell” Berishën: Nuk kishte faj..?
Artikulli tjetërTrajnerët që mund ta zëvendësojnë De Boer