Tenisti suedez Patrich Rosenholm, aktualisht i 541. në botë e humbi duelin e tij në ITF turneun në Sondri të Italisë, dhe në një moment nga nervoza e tepëruar në setin e tretë e gjuajtui reketin e tij në fushën tjetër e cila ndahej me vetëm një paravan. Aty për fat të keq ishte duke luajtur tenisti serb Ilija Vucic. Kjo mund të ndodh një herë në 1 milion raste që reketi ta qëlloj lojtarin në gojë, me ç’rast Vucic i humbi dy dhëmbë dhe menjëherë është dërguar në spital.

Tenisti suedez është diskualifikuar dhe është dënuar me 500 dollarë.

Vucic para lëndimit.

Artikulli paraprakBarazim në supersfidën Skënderbeu-Kukësi, gëzon Partizani
Artikulli tjetërDortmundi kaloi për vrime të gjilpërës