Edhe KF Flamurtari ka njoftuar për testet e marra nga IKSHPK-së.

Të gjithë futbollistët dhe stafi i klubit kanë marr përgjigjet pas testeve të bëra ditë më parë dhe ka dal menjëherë me një komunukatë përmes faqez zyrtare në facebook.

Komunikatë

KF FLAMURTARI ka kryer me sukses testimet per Covid 19 dhe të gjithë futbollistët dhe stafi kanë dalë negativ, falenderojmë të gjithë ata që e kanë bërë të mundur këtë testim.

me respekt KF FLAMURTARI

Artikulli paraprakStudimi gjerman/ Klubet në alarm, rreziku i dëmtimeve rritet me 266 %
Artikulli tjetërIbra nuk është lënduar rëndë, Milan buzëqesh