Premier League në kaos total.

Pas raundit të tretë të tamponëve, të cilëve iu nënshtruan 1008 persona, në fakt janë katër prej tyre që dolën pozitivë në koronavirus, ndërsa lajmi u bë i ditur nga BBC dhe më pas u konfirmua nga FA, përcjell Korneri.net

Emrat e personave  nuk janë bërë të ditura, por dihet vetëm se ata i përkasin tre klubeve të ndryshme. Numri i përgjithshëm i personave ose punonjësve të skuadrave të Premier League, pas 2572 provave të kryera, rritet në 12. /Korneri.net

Artikulli paraprakNë ditën kur vendoset për fatin e Serie A, një rast pozitiv te Bologna
Artikulli tjetërPSG dhe Porto, merren vesh për një transferim të rëndësishëm