Lideri dhe kampioni aktual në Serie A Juventus, i është bashkohet garës për të nënshkruar me sulmuesin e Celtic Moussa Dembele, sipas Talksport.

20-vjeçari është përfolur shumë për një kalim tek Chelsea madje në janar u fol se u arrit marrëveshja, por transferimi nuk u krye.

Në sezonin e tij të parë dhe të vetëm deri më tani në Skoci ai ka impresionuar duke shënuar 32 gola./Korneri.net.

Artikulli paraprakJuventus kundër rrezikut më të madh Mbappe-Falcao
Artikulli tjetërLajm befasues nga Italia: Inter me ide të çmendur për mesfushën! Fillojnë kontaktet e para….