Nëse Musacchio dhe Kessie konsiderohen si dy përforcimet e para të Milanos për stinorine ardhshëm, atëherë një emër tjetër që po flitet se është punë e kryer është edhe mbrojtësi i khaut, 24-vjeçari i përfaqësueses së Zvicrës dhe anëtari i Wolfsburg, Ricardo Rodriguez, shkruan Korneri.net.
Këtë e konfirmuar edhe e përditshmja e famshme gjermane “Bild”, që ka lënë një pikëpyetje në fund të titullit, mirëpo kjo pikëpyetje është derisa të devinohen të gjitha detajet e kësaj marrëveshje pasi Milan në bazë të shumë burimeve do t’i derdh në konton e skuadrës gjemane 18 milionë euro plus bonuese varësisht paraqitjeve dhe golave, kurse lojtari do të fitoj nga 3 milionë euro në vit plus bonuse. /Korneri.net

Artikulli paraprakRonaldo i kërkon Realit shitjen e Morata-s
Artikulli tjetërFiorentina për nëntë minuta i’a ‘preu’ të dyja këmbët Lazios