Pas pak minutash do të zhvillohen ndeshjet e fundit të edicionit 2016/17 në Premier League, ku ka mbetr të kuptohen vetëm skuadrat që do të luajnë vitin tjetër në Champions League, si dhe kush do të shpallet golashënuësi më i mirë, shkruan Korneri.net.
Aktualisht i pari në këtë listë është Harry Kane i Tottenham i cili e mori primatin në ndeshjen e kaluar kur “befasishtë” shënoi katër gola ndaj Licester City në fitoren 1:6.
Pas tij gjendet Romelu Lukaku i Evertonit me 24 gola she Alexis Sanchez i Arsenalit, dhe për koeqidencë pikërisht ata dy takohen sot njëri kundër tjetrit. /Korneri.net

Artikulli paraprakE mori trofeun e golashënuesit më të mirë, por frikëson tifozët e Dortmundit
Artikulli tjetërRefuzimi i radhës milionësh për Mbappe