Na ishte njëgerë një futbollist i madh.

Eden Hazard ka njoftuar gjatë ditës së sotmet tërheqjen nga futbolli. Belgu ka vendosur të “varë këpucët në gozhdë”, pasi në vitet e fundit të Real Madrid më shumë ka qëndruar jashtë fushës së blertë për shkak të lëndimeve, shkruan Korneri.net

Hazard ishte një nga blerjet më të shtrenjta të Realit, me 115 milionë euro, shifër që te “Los Blancos” është kaluar vetëm nga Jude Bellingham, për të cilin madrilenët i paguan klubit të Dortmund plot 120 milionë euro. Eden Hazard u bë lojtar i lirë këtë verë, ndërsa nuk gjeti një klub për të vijuar karrierën e tij, sepse nuk kishte blerës, për shkak se askush nuk është i çmendur të merr lojtar jashtë akcionit për vite të tëra, plus me peshë të shtuar.

Ndërsa tashmë, në moshën 32-vjeçari belgu ka vendosur t’i lamtumirën futbollit të luajtur. /Korneri.net

Artikulli paraprakLuftë deklaratash për ngjarjet në Alkmaar, futbollisti serb mbetet në burg
Artikulli tjetërCaktohen stadiumet e EURO 2028, Europianin 2032 e marrin Italia dhe Turqia