Fußball: Champions League, Legia Warschau - Borussia Dortmund, Gruppenphase, Gruppe F, 1. Spieltag am 14.09.2016 in Stadion Wojska Polskiego, Warschau. Dortmunds Mario Götze (l) und Christian Pulisic jubeln über den Treffer zum 1:0. Foto: Bernd Thissen/dpa | Verwendung weltweit

Një lajm i keq vjen për klubin dhe tifozët e Borussia Dortmund. Së fundmi mësohet një largim i mundshëm i yllit Mario Gotze.

Vlen të përmendet se gjermani është rikthyer në ktë skuadër gjatë afatit kalimtar të verës, dhe mesa duket është i gatshëm të largohet prapë nga pasi nuk konsiderohet si titullar i sigurt tek skuadra nga Bundesliga.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat italiane të cilat raportojnë se ai mund të transferohet në Serie A. Theksojmë se Juventus vazhdon të jetë i interesuar për transferimin e tij.

Artikulli paraprakLionel Messi, “mbret” i golave edhe gjatë vitit 2016, Ronaldo i treti…
Artikulli tjetërPiolin e presin 3 ndeshje ferri me Interin