Brendan Rodgers e ka vazhduar kontratën me skuadrën e famshme skoceze, Celtic deri në vitin 2021. Këtë e ka bërë publike vet klubi përmes faqën zyrtare. Pasi e ka fituar titullin e kampionit dhe atë shumë xhiro para pëfundimit dhe League Cup, zyrtarët e klubit ia vazhduan kontratën pasi po e shohin se Rodgers ka përvojë të madhe në këtë punë dhe mund të arrijë rezultate edhe më të mëdha sidomos në Evropë.

Artikulli paraprakKy lojtar i Realit do të shitet sigurtë gjatë verës
Artikulli tjetërPërballja direkte për Europa League i takoi Villarreal