Skuadra e famshme italiane e Milanit është duke kaluar në një formë mjaftë të mirë këtë edicion si skuadër, por nuk mund të thuhet se sulmuesit e saj janë në një nivel të kënaqshëm, pasi efikasiteti i tyre lë shumë për të dëshiruar.

Nisur nga ky fakt, mediat italiane bëjnë të ditur se kinezët i kanë premtuar një sulmues Montellas gjat miniafatit dimëror dhe sipas të gjitha gjasave ai do të jetë sulmuesi francez i Arsenalit, Olivier Giroud.

Artikulli paraprakDështoi te United, Juventus kërkon “ringjalljen” e tij
Artikulli tjetërFormacionet zyrtare: Turqia – Kosova