Sipas raporteve të mesnatës në mediat italiane, zyrtarët e Inter janë duke kërkuar një qendërmbrojtës për merkaton e janarit dhe një nga të itiketuarit është një danez.

Është pikërisht Simon Kjaer, ylli i skuadrës turke Fenerbahce ai që pëlqehet tejmase nga trajneri i ri i Interit Pioli.

Thuhet se kartoni i Kjaer mund të blihet për 15 mln euro, shum kjo e përballueshme për një klub si Inter.

Artikulli paraprak“Shërthen” Dionis Avdijaj: Akuza të rënda ndaj Shqipërisë, i lumtur që do të luajë për Kosovën
Artikulli tjetërYlli kroat i Juventus provokohet nga një tifoz i Milanit: Ç’farë ndjenje është të qëndrosh rezervë