Simone Inzaghi i shpreh dashurinë klubit bardhekaltër. Pas deklaratës së Drejtorit Sportiv, Igli Tare se trajneri do të qëndrojë për shume vite në klub, reagon edhe vet 41-vjeçari. Inzaghi konfirmoi fjalët e drejtuesit shqiptar, duke theksuar se shpreson të vazhdojë gjatë aventurën me skuadrën laziale.

Me Inzaghin në krye, skuadra arriti kualifikimi në finalën e Kupës së Italisë dhe zonën Europiane./Korneri.net

Artikulli paraprakJames humb durimin: Në verë ose largohem unë ose Zidane….
Artikulli tjetërKëta lojtarë mund t’i shikoni për herë të fundit në fanellën e Realit