Forma që është duke treguar në dy sezonët e fundit me Milanin, e kanë bërë Gigi Donnarumman mjaftë të kërkuar nga skuadrat e mëdha evropiane dhe nisur nga ky fakt, zyrtarët e gjigantit italian kanë përpiluar një kontratë të re për të.

Sipas mediave italiane Donnarumma do të nënshkrujë kontratë afatgjatë me Milanin, kurse firma mbi letër pritet të vendoset më së largti deri me 25 shkurt.

Artikulli paraprakGjigantët anglez “çmenden” pas yllit holandez të Southampton
Artikulli tjetërThiago Silva me PSG, luks dhe miliona në akordin e ri