Sipas mediave britanike, derbi i paraparë ndërmjet Arsenalit dhe Liverpoolit për ditën e Kërshëndellave, mund të zhvillohet 48 orë më herët, shkruan “Korneri.net”.

Zhvillimi i ndeshjes në ora 16:00 më 24 dhjetor ishte sugjeruar paraprakisht para se drejtori i Premier League, Richard Scudamore, të hidhte poshtë mundësinë pas disa ankesave nga tifozët e flakët./Korneri.net.

Artikulli paraprakMë falni se harrova! Gjyqtari i jep kartonin e kuq lojtarit 12 minuta me vonesë
Artikulli tjetërPritja e vitit: Lloris i tha “jo” Benzemas