Ka qenë i kërkuar për një kohë të gjatë nga klubet e Serie A, në merkaton e verës, por në fund ai vendosi të shkojë në Francë.

Pablo Osvaldo nuk do të luajë në sezonin e ardhshëm, as me Pescara dhe as me Palemo, ekipet që edhe publikisht kanë kërkuarën shërbimet e tij. Italo-argjentinasi do të shkojë te Rennes në Ligue 1.

Në fakt, prej disa orësh, shtypi francez ka shkruar për një marrëveshje praktikisht të blinduar, ku zyrtarizimi është vetëm një çështje minutash. Krahas Osvaldo, Rennes, po përpiqet të huazojë edhe Odegaard nga Real Madrid. Klubi francez po përpiqet të gjejë një mënyrë për të zëvendësuar Dembele, i cili shkoi te Borussia Dortmund.

Artikulli paraprakRoma sërish godet fuqishëm
Artikulli tjetërÇështja e ditës/ Ja si mund të jetë Shqipëria pa futbollistët nga Kosova