during the Serie A match between FC Internazionale Milano and Atalanta BC at Stadio Giuseppe Meazza on August 23, 2015 in Milan, Italy.

Marcelo Brozovic ka qenë dëshira e madhe e trajnerit të Chelsea, Antonio Conte, por reprezentuesi kroat megjithatë nuk u shpërngul në Londër.

Inter kishte planifikuar që ta shet lojtari gjatë kësaj vere në mënyrë që të jetë plotësisht barabartë në fair-play financiar dhe kishte pranuar ofertën e Chelsea prej 30 milionë euro, por Brozovic e refuzoi kategorikisht klubin anglez.

Sipas mediave italiane Brozovic do të përfitonte më shumë te Chelsea se te Inter, por më pak se bashkëlojtarët tjerë te londinezët, por ai ndohet shumë mirë në Milano.

“Brozo do të qëndroj te Inter dhe pas kontratës së se ai do të përfitojë më shumë, por sërish më pak se te Chelsea, por është shumë i lumtur te Inter. E njeh mirë qytetin, dhe poashtu do të luajë në Europa League. Aty është një trajner i ri me lojtarë të ri, dhe për këtë arsye nuk deshti të shkonte në Angli” ka zbuluar menaxheri i tij Miroslav Bicanic.

 

 

Artikulli paraprakPas Ribery dhe Ibra’s, shpërthen braziliani: “Guardiola nuk është qënie e mirë njerëzore”
Artikulli tjetërTë ç’regjistruarit e Guardiolas duken të frikshëm