Axel Witsel është virtualisht një lojtar i Juventus. Belgu ka thënë përsëri se herët ose vonë do të zbarkojë në Torino, dhe e vetmja gjë që ka mbetur pa u zbuluar është se kur do të ndodhë kjo, në janar apo në verë. Mesfushori ka shpjeguar se: “Më vjen mirë që një klub si Juventus nuk është dorëzuar akoma, por nuk jam shumë i shqetësuar për ditën kur do të shkoj në Torino, në qershor apo në janar. E di se do të ndodhë, mbetet vetëm për t’u kuptuar se kur…”.

Juventus ka provuar ta marrë në ditët e fundit të gushtit, por rezistenca e trajnerit të tij, Mircea Lucescu, dhe mungesa e një zëvendësuesi kanë bindur Zenit-in që të mos pranonte.

Artikulli paraprakKombëtaret e “fikun” Juventusin, vetëm 4 futbollistë në dispozicion të Allegri-t
Artikulli tjetërPritet si hero në Filipine